Om AKD | Bliv medlem | Træning | Stævner/aktiviteter | Nyheder | Karate  
 
     
     
     
     
     

Resultater i AKD i 2017

Ippon Karate Open Halmstad:

William Schamaitat, Kata 10 år - Guld

AKD Team Kumité (Frederik, Christian, Viktor) - Guld

Markus Møller, Kata Junior Dan og Open - Guld

Ludvig Schamaitat, Kata Kadet Open, Guld og Bronze i Dan 

Karoline Christoffersen - Kata piger 10 år - Sølv

Alexander Landor, Kumité drenge 9 år - Sølv

Frederik Brix Petersen, Kumité Kadet - Sølv

Birgitt Møller, Senior Kumité - Sølv

Markus Møller, Kata Senior Open - Sølv

Christian Galtt Møller, Kumité Kadet - Bronze


SKIF Cup 2017

SKIF Cup 2017 Resultatliste


Kaizen Open, Kolding:

Markus Møller, Kata Junior - Sølv

Pi Bräunlich, Kata Junior - Bronze

Jeanette Bräunlich, Kata Master - Bronze


Gladsaxe Karate Cup:

Chia Spiegelhauer, Kata 10 år - Guld

Ludvig Schamaitat, Kate 13 år - Guld

Markus Møller, Kata Kadet Open & Dan - Guld

Chia Spiegelhaue,Kumite 10 år - Bronze

Thomas Bundgaard, Kata og Kumité Junior - Bronze

Markus Møller, Superkata +14 år - Bronze


SKIF EM 2017, Czech Republic:

Pi Bräunlich - Kata Junior - Guld

Harald Mørch, Kumité U20 - Guld

Marcus Nymand, Grand Champion - Guld

Magnus Holde-Bygvraa, Kata Master U45 - Guld

Anja Nøddebo, Kumité U50 - Guld

Thomas Jersbil, Kata Master U50 - Guld

Marcus Nymand, Kumité Senior -75kg - Sølv

Matilde Bang Fuglsang, Kata Junior - Bronze

Mads Kold, Kumité Master U50 - Bronze


Göteborg Karate Open:

Markus Møller, Kata Kadet - Guld


Bushido Open, Helsingborg:

William Schamaitat, Kata 9 år - Guld

Chia Spiegelhauer, Kata 10 år - Guld, Kumite 10 år - Bronze

Josefine Wielje, Kata 13 år - Guld

Ludvig Schamaitat, Kate 13 år - Guld

Frederik & Oscar Brix + Sidney,Team Kumité - Guld

Markus Møller, Kata Kadet Open & Dan - Guld

Oscar Brix Pedersen, Kumité 13 år - Bronze

Frederik Brix Pedersen, Kumité 13 år - Bronze


Nordiske Mesterskaber, Tallin:

Matilde Bang Fuglsang, Kata Kadet - Bronze

Markus Møller, Kata Kadet - Bronze


DM i Greve 2017

Guld:

William Schamaitat, Kata 9 år

Frederik Brix Pedersen, Kumité 13 år

Shervin Moshfegh, Kata Ungsenior

Anja Nøddebo, Kata & Kumité Master +45 år

Magnus Holde-Bygvraa, Kata Master +35 år

Mads Kold, Kata Master +45 år

 

Sølv:

Asta-Josefine-Magnus, Team Kata børn

Ludvig Schamaitat, Kata 13 år

Matilde Bang Fuglsang, Kata Kadet

Thomas Bundgaard, Kata Junior

Mads Rasted, Kata Ungsenior

Marcus Nymand, Kumité Senior

 

Bronze:

Chia Spiegelhauer, Kata & Kumité 10 år

Magnus Rich Mogensen, Kumité 11 år

Marvin Nørager, Kata 13 år

Markus Møller, Kata Kadet

Mathias Fessel Christiansen, Kata Kadet

Aske Andersen, Kata Ungsenior

Peter Garlet Rank, Kata Senior

Shervin Moshfegh, Kata Senior

Magnus Holde-Bygvraa, Kumité Master +35 år

Thomas Jersbild, Kata Master +45 år

Jakob Bardram, Kata master +45 år



AKD Cup 2017

AKD Cup 2017 Resultatliste

Ishøj Karate Cup

Tomi Nguyen Thanh Tung, Kata Senior - Guld

Markus Møller, Kata Kadet - Bronze


Swedish Open, Malmø 2017
Ludvig Schamaitat, Kata 13 år - Guld
Matilde Bang Fuglsang, Kata Kadet - Bronze
Peter Garlet Rank, Kata Junior - Bronze








Spørg AKD

Har du spørgsmål om træningstider, kontingent eller andet, så kontakt os her.

AKD på facebook

Hold dig opdateret og kom med gode forslag og ideer.



Sponsorer


Ønsker du at blive sponsor for Allerød Karate Dojo så kan du læse mere her







Links
 Skif.dk   Skif Europe   Dansk Karateforbund   DIF   WKF