Træningstider og holdoversigt

Fra og med 8/6 2020 er vi tilbage til den oprindelige træningsplan.

Husk at efterleve klubbens Covid 19-regler.

Sæsonplan 19/20:

Mandag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18: Børn grøn (instruktør: Aske)
  • 18-19.30: Kata elite (instruktør: Mikkel)
  • 19.30-21.00: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-17: Violet + brun 3. kyu, Børn/unge (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun, unge 1.-2. kyu & voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.30-20: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 20-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Orange børn (begynder) (instruktør: Pi)
  • 17.30-18.30: Orange familie (begynder) (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.30: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 19.30-20.30: Violet familie (instruktør: Tom)

       Dojo A + B:

  • 19.30-21.00: Rolige violet/brun/sort-bælter (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-19.30: Brun, unge 2.-3. kyu & voksne 1.-3-kyu (instruktør: Søren)
  • 19.30-21: Sort voksne (instruktør: Jesper)

       Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)
  • 20.00-22.00: Tema- og gradueringstræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 10.30-11.30: Orange børn (begynder) (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 11.30-12.30: Grøn børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 12.30-13.30: Violet børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)

Søndag:

  • 10.30-12: Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 12-13.30: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 14-15: Orange familie (begynder) (instruktør: Gorm)
  • 15-16.15: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 16-17.15: Violet familie + brun + brun familie (selvopvarming i dojo B) (instruktør: Gorm)
  • 17.15-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Søren, Mads)

Midlertidig træningsplan frem til 8/6 2020

Der er kun plads til 9 deltagere på hvert hold.

For nogle hold er der mulighed for at tilmelde sig en alternativ træning. Det er vigtigt, at man møder op på det sted, hvor træningen finder sted (hvilket ikke altid er ved dojoen).

Vis venligst hensyn, så alle får mulighed for at træne. Så snart det er muligt at træne flere sammen eller træne i dojoen, kommer der besked

Mandag:

  • 16-16.55: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-17.55: Børn grøn (instruktør: Aske)
  • 18-19: Kata Elite, Mikkel
  • 19.05-20.10: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-16,55: Violet + brun 3. kyu, Børn/unge (instruktør: Aske)
  • 17-17.55: Brun, unge 1.-2. kyu & voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.-18.55: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 19-19.55: Sort, voksne (instruktør: Jacques)
  • 20-20.55: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.25: Orange børn (instruktør: Pi)
  • 16.30-17.25: Orange børn 2 (instruktør: Frederik)
  • 17.30-18.25: Orange familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 17.30-18.25: Orange familie 2 (instruktør: Mark)
  • 18.30-19.25: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.25: Grøn familie 2 (instruktør: Mark)
  • 19.30-20.25: Violet familie (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 17.15-18.15: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny
  • 18.20-19.20: Brun, unge 2.-3. kyu & voksne 1.-3-kyu (instruktør: Søren)
  • 19.25 -21: Sort voksne (instruktør: Jesper)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)

Lørdag: 

  • 10.00-10.25: Mini hvid (instruktør: Lulu
  • 10.00-10.25: Mini hvid 2 (instruktør: Cecilie
  • 10.30 -10.55: Mini gul/orange (instruktør: Lulu)
  • 10.30 -10.55: Mini gul/orange 2 (instruktør: Lulu)
  • 11.00-11.40: Orange børn (begynder) (instruktør: Lina, William eller Peter)
  • 11.45 -12.30: Grøn børn/unge (instruktør: Lina, William eller Peter)
  • 12.35-13.30: Violet børn/unge (instruktør: Lina, William eller Peter)

Søndag:

  • 11.00-11.55 Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 12.00 -12.55: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 14-14.55: Orange familie (instruktør: Gorm)
  • 14-14.55: Orange familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 15-15.55: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 15-15.55: Grøn familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 16-16.55: Violet familie (instruktør: Gorm)
  • 16-16.55: Violet familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 17-17.55: Brun alle (instruktør: Gorm)
  • 17-17.55: Brun alle 2 (instruktør: Jeanette)