Træningstider og holdoversigt

Træningstider gældende fra 2. september 2019. Hold og tider kan blive ændret, hvis der er for mange eller for få på holdene.

Sæsonplan 19/20:

Mandag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18: Børn grøn (instruktør: Aske)
  • 18-19.30: Kata elite
  • 20-21.30: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-17: Violet + brun 3. kyu, Børn/unge (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun, unge 1.-2. kyu & voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.30-20: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 20-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Hvid børn (begynder) (instruktør: Pi)
  • 17.30-18.30: Hvid familie (begynder) (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.30: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 19.30-20.30: Violet familie (instruktør: Tom)

       Dojo A + B:

  • 19.30-21.00: Rolige violet/brun/sort-bælter (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-19.30: Brun, unge 2.-3. kyu & voksne 1.-3-kyu (instruktør: Søren)
  • 19.30-21: Sort voksne (instruktør: Jesper)

       Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • Elite-, graduerings- og stævnetræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 10.30-11.30: Hvid børn (begynder) (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 11.30-12.30: Grøn børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 12.30-13.30: Violet børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)

Søndag:

  • 10.30-12: Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 12-13.30: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 14-15: Familie hvid (begynder) (instruktør: Gorm)
  • 15-16.15: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 16-17.15: Violet familie + brun + brun familie (selvopvarming i dojo B) (instruktør: Gorm)
  • 17.15-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Mads, Søren, Thomas)