Panda Kumité Cup, Greve
Ali Haydar, Kumité U14 +50 kg - Guld
Asker Galsøe, Kumité U14 -50 Kg - Sølv
Theo Hansen, Kumité 11 år - Bronze


SKIF Cup, Odense
Ali Haydar, Kumité 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kata 12-15 år Dan - Guld
Jonas Lobedanz Bram, Kata 12-15 år kyu - Guld
Victor Højriis, Kata 12-15 år Dan - Guld
Magnus Rich Mogensen, Kumité 14-15 år Dan - Guld 

William Holming Werner, Kata Senior Dan - Guld
Frederik Brix Pedersen, Kumité 16-17 år Dan - Guld
Anja Nøddebo, Kata +40 Dan - Guld
Anja Nøddebo, Kumité Master - Guld
Martin Munchow, Kata +40 Kyu - Guld
Thomas Jersbil, Kata 40-49 år Dan - Guld
Jersbild & Kold, Yakusoku Kumité - Guld
Team Kumité Senior (Nikolaj, Mads, Poul) - Guld

Solbjørg Floman, Kata 12-15 år Dan - Sølv
Ali Haydar, Kata 12-15 år Kyu - Sølv
Oscar Brix Pedersen, Kumité 16-17 år Dan - Sølv
Jeanette Bräunlich, Kata +40 Dan - Sølv
Heidi Christoffersen, Kumité Master - Sølv
Kim Brügge, Kata +40 - Sølv
Mads Kold, Kumité 40-49 År Dan - Sølv
Martin Munchow, Kumité 40-49 År Kyu - Sølv
Mads Kold, Kata 40-49 år Dan - Sølv
Jacob Bardram, Kumité 50+ år - Sølv

Mathias Jacobsen, Kata 8-11 år Kyu - Bronze
Mariam Haydar, Kata 12-15 år Kyu - Bronze
Jonas Lobedanz Bram, Kumité 12-15 år Kyu - Bronze
Chia Spiegelhauer, Kumité 13 år - Bronze
William Holming Werner, Kumité 16-17 år - Bronze
Jeanette Bräunlich, Kumité Master -  Bronze
Le Thanh, Kata 40-49 år Dan - Bronze
Søren Egens P, Kata 40-49 år Dan - Bronze
Poul Bundgaard, Kumité 40-49 år Dan - Bronze
Kim Brügge, Kumité 40-49 år Kyu - Bronze
Team Kata, Solbjørg, Chia, Laura - Bronze
Team Kata, Karoline, Victoria, Kristine - Bronze

Kaizen Danish Open, Kolding
Josefine Berthelsen, Kata Junior - Guld
William Holming Werner, Kata Junior - Guld
Oscar Brix Pedersen, Junior Kumité -76 kg - Guld
Viktor, Christian, Oscar og Frederik, Team Kumité - Guld

William Holming Werner, Kata Senior - Sølv
Frederik Brix Pedersen, Junior Kumité -76 kg - Sølv
Chia Spiegelhauer, Kata 13 år - Bronze
Magnus Rich Mogensen, Kadet Kumité -57 kg - Bronze
Christian Galtt-Møller, Junior Kumité -68 kg - Bronze

William Holming Werner, Junior Kumité -76 kg - Bronze

Kaizen Doryoku Cup, Kolding
Chia Spiegelhauer, Kata U14 - Guld

DM Shobu Ippon Kumité
Frederik Brix Pedersen, Kadet - Guld
Christian Galtt-Møller, Junior - Guld
Jeanette Bräunlich, Master - Guld
Heidi Christoffersen, Veteran - Guld
Mads Kold, Veteran - Guld
Viktor Christoffersen, Junior - Bronze
Jacques Dupont, Veteran - Bronze


Budo Cup, Ishøj
Elliott Quist, Kata drenge 9 år - Guld
Elliott Quist, Kumité drenge 9 år - Bronze
Kevin Pliangklang, Kata drenge 9 år - Bronze
Cecilie Sandenholt, Kata piger 12 år - Bronze
Christian Linneberg , Kata drenge 10 år - Bronze
Jonas Lobedanz Bram, Kata drenge  Kadet - Bronze


Skif VM, Hradec Kralove, Tjekkiet
William Holming Werner, Kata Junior - Guld og Verdensmester
Mads Kold, Team kumité Master - Guld og Verdensmester
Thanh Le, Mads Kold, Thomas Jersbild, Team Kata Master - Sølv
Josefine Bertelsen
, Kata Junior - Bronze
Harald Mørch, Kumité Senior -75 kg - Bronze

SydhavsPokalen, Nyk. Falster
Elliott Quist, Kata drenge 9 år - Bronze

Gladsaxe Cup
Mads Kold. Kata & Kumité +45 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kata 12 år - Sølv
William Holming Werner, SuperKata - Sølv
Viktor Christoffersen, Kumité Kadet - Sølv
Jeanette Bräunlich, Kata +45 år - Sølv
Thanh Le, Kata +45 år - Sølv
Chia Spiegelhauer, Kumité 12 år - Bronze
William Holming Werner, Kata Junior - Bronze
Jeanette Bräunlich, Kumité +45 år - Bronze

Scottish Open, Glasgow
Magnus Rich Mogensen, Kumité U14 Open - Sølv
Christian Galtt-Møller, Kumité Kadet - Sølv
Harald Mørch, Kumité Senior - Sølv
Frederik Brix Pedersen, Kumité Kadet Open - Sølv
Chia Spiegelhauer, Kata 12 år - Bronze
Magnus Rich Mogensen, Kumité U14 - Bronze
Frederik Brix Pedersen, Kumité Kadet - Bronze
Oscar Brix Pedersen, Kumité Kadet - Bronze

DM, Holstebro
Chia Spiegelhauer, Kata 12 år - Guld

Frederik Brix Pedersen, Kumité Kadet - Guld
Thanh Le, Kata Master +45 - Guld
Josefine Bertelsen, Kata Kadet - Sølv
William Holming Werner, Kata Junior - Sølv
Mads Kold, Kata Master +45 - Sølv
Victor Højriis, Kata 13 år - Bronze
Magnus Rich Mogensen, Kumité 13 år - Bronze
William Appel, Kata Kadet - Bronze
Oscar Brix Pedersen, Kumité Kadet - Bronze
Christian Galtt-Møller, Kumité Kadet - Bronze
Team Kumité Kadet (Frederik, Oscar, Victor og Christian) - Bronze
Markus Møller, Kata Junior - Bronze

Thomas Jersbil, Kata Master +45 - Bronze


Swedish Karate Open, Kristianstad
William Appel, Kata Kadet - Guld
Frederik Brix Pedersen, Kumité Kadet - Guld
Thanh Le, Kata Master +35 - Guld
Thanh Le, Kata Master +45 - Sølv
William Holming Werner, Kata Junior - Sølv
Christian, Viktor, Oscar og Frederik, Team Kumité Kadet - Sølv
William Schamaitat, Kata 11 år - Bronze
Oscar Brix Pedersen, Kumité Kadet - Bronze
Markus Møller, Kata Junior - Bronze


Klubmestre ved AKD Cup 2019

Kata:

Sort unge
William Holming Werner - Guld
Markus Møller - Sølv
William Appel - Bronze

Brun unge
Solbjørg Selma Floman - Guld
Sølve Munchow - Sølv
Marcus Ungstrup - Bronze

Violet unge
Christian Linneberg - Guld
Fiona Svane Jørgensen - Sølv
Emilie Størling - Bronze

Grøn børn
Jonas Lobedanz Bram - Guld
Cecilie Sandenholt - Sølv
Chloë Bilde Stephens - Bronze

Orange børn
Asker Galsøe - Guld
Mariam Haydar - Sølv
Kevin Pliangklang - Bronze

Minikarate
Anne-Marie Dupont - Guld
Colin Quist - Sølv
Sine Kjeldahl Norsell - Bronze

Hold-kata 
Karoline Freja Christoffersen, Chia Spiegelhauer og Solbjerg Floman - Guld
Emilie Størling, Fiona Svane Jørgensen og Jonas Lobedanz Bram - Sølv
Mathias Jacobsen, Marius Klim og Christian Linneberg - Bronze

Kvinder
Jeanette Bräunlich - Guld
Heidi Christoffersen - Sølv
Charlotte Hurrelbrink - Bronze

Mænd
Mads Kold - Guld
Michael Berth - Sølv
Peter Gjerndrup - Bronze

Kumité:

Brun unge
Casper Andersen - Guld
Marcus Ungstrup - Sølv
Sølve Munchow - Bronze

Violet unge
Victor Persson - Guld
Andreas Aabling - Sølv
Mathias Krogh Christensen - Bronze

Voksne piger
Heidi Christoffersen - Guld
Jeanette Bräunlich - Sølv

Mænd
Nikolaj Christoffersen - Guld
Mads Kold - Sølv
Michael Berth - Bronnze

 

Ishøj Karate Cup
Oscar Brix Pedersen, Kumité Kadet -70kg - Guld
Frederik Brix Pedersen, Kumité Kadet -70kg - Bronze
Team Kumité Kadet (Frederik, Oscar, Victor og Christian) - Bronze