2022

Gladsaxe Cup 
Lukas Murakami Petersen, Kata 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, SuperKata - Guld
Marissa Hafezan, Kata & Kumité Junior - Guld
Heidi Christoffersen, Kumité Master - Guld
Sylvester Ahrensburg, Kata 9 år - Bronze
Lærke Ejsing, Kumité Senior - Bronze
Victor Højriis, Kata Senior - Bronze
Victor Højriis, Kata Junior - Bronze
Martin Munchopw, Kumité Master - Bronze
Poul Bundgaartd, Kumité Master - Bronze
Alexander Nielsen, Kata Master - Bronze

SKIF EM, Holland 
Lukas Murakami Petersen, Kata 12-13 år - Guld
Magnus Holde-Bygvraa, Kata 45-49 år - Guld
Marcus Nymand, Kumité Senior 65-75 kg - Guld
Jacques Dupont, Kumité 55-59 år - Guld
Mads Kold, Kata 50-54 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kata 16-17 år - Sølv
Harald Metz Mørch, Kumité Senior 65-75 kg - Sølv
Mads Kold, Kumité 50-54 år - Bronze
Pernille Jørgensen, Kata 20-54 år - Bronze
Nikolaj Christoffersen, Kumité +45 år - Bronze

Hold:
Viktor Højris, team kata 15-17 år - Gul
Harald Mørch, Marcus Nymand og Victor Ckristoffersen, team kumité, senior - Guld
Heidi Christoffersen, team kumité +40 - Sølv
Thomas Jersbild, Yakusoku +100 - Sølv
Le Thanh og Alexander Nielsen. Yakusoku-100 - Sølv
Pernille Jørgensen, team kata +40 - Bronze
Mads Kold og Poul Bundgaard, team kumité +40 - Bronze
Karoline Christoffersen, team kumité 16-17 år - Bronze


4. Shobu Ippon, Hørsholm 
Caroline Sandenholt, Kata piger - Guld
Lærke Ejsing, Kumité 16-18 år - Guld
Magnus Holde-Bygvraa, Master Kata 45-50 år - Guld
Mads Kold, Kumité +45 år - Guld
Karoline Christoffersen, Kimitë piger 14-15 år - Sølv
Alexander Schou Nielsen, Master Kata 45-50 år - Sølv
Mads Kold, Master Kata +50 - Sølv
Thanh Le, Master Kata +50 - Bronze
Nikolaj Christoffersen, Kumité +45 år - Bronze

Eurocup, Zell am See, Østrig
Lukas Murakami Petersen, Kata  U14 - Bronze

Bushido Open, Halmstad Sverige
Solbjörk Selma Floman, Kata Junior Open - Bronze

Swedish Open, Kristianstad Sverige
Lukas Murakami Petersen, Kata 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kadet Kata - Guld
Jonas Lobedanz Bram, Senior Kata - Sølv

DM, Solrød 
Lukas Murakami Petersen, Kate 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kadet Kata - Guld
Jonas Lobedanz Bram, Ungsenior Kata - Guld
Magnus Holde-Bygvraa, Master Kata - Guld
Caroline Sandenholt, Kata 9 år - Sølv
Frederik Brix Pedersen, Ungseniot Kumité - Sølv
Christian Galtt-Møller, Ungsenior Kumité - Bronze
Jonas Lobedanz Bram, Senior Kata - Bronze
Jeanette Bräunlich, Master Kata - Bronze
Heidi Christoffersen, Master Kumité - Bronze
Thanh Le, Master Kata - Bronze
Mads Kold, Master Kata - Bronze

AKD Cup 2022, lørdag 5. marts i Lyngehallerne.

Kata mini

Guld: Mark Kuznetsov

Sølv: Nikolaj Kuznetsov

Bronze: Victor Petersen og Nord Augoustakis

 

Kata orange børn

Guld: Lukas Svindt

Sølv: Elias Bergstrøm

Bronze: Felix Vagner Bergqvist, Kasper Jensen og Alina Ali Rasul Plianklang

 

Kata grøn børn

Guld: Alexander Moldow

Sølv: Sylvester Ahrensburg

Bronze: Nadia Celik og Hassan Haydar

 

Kata violet unge

Guld: Pil Lobedanz Bram

Sølv: Caroline Sandenholt

Bronze: Liva Ali Rasul og Mzken Ousou

 

Kata brun piger

Guld: Cecilie Sandenholt

Sølv: Klara Emilie Schick Bjørn-Larsen

Bronze: Marie Sude Mor og Frida Bryndum

 

Kata brun drenge

Guld: Lukas Murakami Petersen

Sølv: Asker Galsøe

Bronze: Christian Linneberg og Thor Galsøe

 

Kata kyu voksen

Guld: Jakob Kunze

Sølv: Lars Nislev

Bronze: Rikke Damm Scheuer og Tomoe Murakami Petersen

 

Kata sort unge

Guld: Chia Spiegelhauer

Sølv: Jonas Lodedanz Bram

Bronze: Victor Højris

 

Kata sort voksen

Guld: Magnus Holde-Bygvraa

Sølv: Alexander Nielsen

Bronze: Pernille Jørgensen




 

Kumite grøn drenge

Guld: Alexander Moldov

Sølv: Vincent Overbeck Samsøe

Bronze: Philip Hansen

 

Kumite piger grøn/violet

Guld: Mzken Ousou

Sølv: Nadia Celik

Bronze: Amelia Celik

 

Kumite brun drenge

Guld: Gabriel Nikbahkt

Sølv: Ali Haydar

Bronze: Akser Galsøe

 

Kumite brun/sort piger

Guld: Lærke Marie Ejsing

Sølv: Mariam Haydar

Bronze: Karoline Freja Christoffersen

 

Kumite brun/sort mænd

Guld: Nikolaj Christoffersen

Sølv: Martin Munchow

Bronze: Lars Nislev og Jakob Kunze

 

Kumite sort kvinder

Guld: Heidi Christoffersen

Sølv: Jeanette Bräunlich