2022

Bushido Open, Halmstad Sverige
Solbjörk Selma Floman, Kate Junior Open - Bronze

Swedish Open, Kristianstad Sverige
Lukas Murakami Petersen, Kate 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kadet Kata - Guld
Jonas Lobedanz Bram, Senior Kata - Sølv

DM, Solrød 
Lukas Murakami Petersen, Kate 12 år - Guld
Chia Spiegelhauer, Kadet Kata - Guld
Jonas Lobedanz Bram, Ungsenior Kata - Guld
Magnus Holde-Bygvraa, Master Kata - Guld
Caroline Sandenholt, Kata 9 år - Sølv
Frederik Brix Pedersen, Ungseniot Kumité - Sølv
Christian Galtt-Møller, Ungsenior Kumité - Bronze
Jonas Lobedanz Bram, Senior Kata - Bronze
Jeanette Bräunlich, Master Kata - Bronze
Heidi Christoffersen, Master Kumité - Bronze
Thanh Le, Master Kata - Bronze
Mads Kold, Master Kata - Bronze

AKD Cup 2022, lørdag 5. marts i Lyngehallerne.

Kata mini

Guld: Mark Kuznetsov

Sølv: Nikolaj Kuznetsov

Bronze: Victor Petersen og Nord Augoustakis

 

Kata orange børn

Guld: Lukas Svindt

Sølv: Elias Bergstrøm

Bronze: Felix Vagner Bergqvist, Kasper Jensen og Alina Ali Rasul Plianklang

 

Kata grøn børn

Guld: Alexander Moldow

Sølv: Sylvester Ahrensburg

Bronze: Nadia Celik og Hassan Haydar

 

Kata violet unge

Guld: Pil Lobedanz Bram

Sølv: Caroline Sandenholt

Bronze: Liva Ali Rasul og Mzken Ousou

 

Kata brun piger

Guld: Cecilie Sandenholt

Sølv: Klara Emilie Schick Bjørn-Larsen

Bronze: Marie Sude Mor og Frida Bryndum

 

Kata brun drenge

Guld: Lukas Murakami Petersen

Sølv: Asker Galsøe

Bronze: Christian Linneberg og Thor Galsøe

 

Kata kyu voksen

Guld: Jakob Kunze

Sølv: Lars Nislev

Bronze: Rikke Damm Scheuer og Tomoe Murakami Petersen

 

Kata sort unge

Guld: Chia Spiegelhauer

Sølv: Jonas Lodedanz Bram

Bronze: Victor Højris

 

Kata sort voksen

Guld: Magnus Holde-Bygvraa

Sølv: Alexander Nielsen

Bronze: Pernille Jørgensen




 

Kumite grøn drenge

Guld: Alexander Moldov

Sølv: Vincent Overbeck Samsøe

Bronze: Philip Hansen

 

Kumite piger grøn/violet

Guld: Mzken Ousou

Sølv: Nadia Celik

Bronze: Amelia Celik

 

Kumite brun drenge

Guld: Gabriel Nikbahkt

Sølv: Ali Haydar

Bronze: Akser Galsøe

 

Kumite brun/sort piger

Guld: Lærke Marie Ejsing

Sølv: Mariam Haydar

Bronze: Karoline Freja Christoffersen

 

Kumite brun/sort mænd

Guld: Nikolaj Christoffersen

Sølv: Martin Munchow

Bronze: Lars Nislev og Jakob Kunze

 

Kumite sort kvinder

Guld: Heidi Christoffersen

Sølv: Jeanette Bräunlich