Trænings- og holdplan 2021/2020

Der kan forekomme ændringer, når vi kender holdstøærrelserne efter sæsonstart.

Mandag:

  • 17-18: 6.-7. kyu (grøn) børn
  • 18-19.30: Kumite NY TID
  • 19.30-21.00: Kate elite NY TID

Tirsdag:

  • 16-17: 8.-9. kyu (orange) børn
  • 17-18.30: 1.-3. kyu voksne (brun)
  • 18.30-20: Sort unge
  • 20-21.30: Sort voksen

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Hvid børn (begynderhold)
  • 17.30-18.30: Hvid familie/voksen (begynderhold)
  • 18.30-19.30: 8.-9. kyu (orange) familie/voksen
  • 19.30-20.30: 6.-7. kyu kyu (grøn) familie/voksen
  • 20.30-22.00: 5.-1. kyu (violet og brun) - FORLÆNGET 30 MINUTTER

Torsdag:

  • 16-17: Kata 9-15 år
  • 17-18.30: 1. kyu + sort unge
  • 18.30-20.00: 5.-2. kyu unge (violet & brun)
  • 20.00-21.30: Sort voksne
  • 18.30-19.30: Karatefit (dojo B)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (dojo B)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata elite
  • 18.30-20.00: Kumite elite
  • 20.00-22.00: Tema og gradueringtræning

Lørdag:

  • 9-9.45: Mini hvid (begynderhold)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange
  • 10.30-11.30: Hvid børn (begynderhold)
  • 11.30-12.30: 8.-9. kyu (orange) børn
  • 12.30-13.45: 6.-7. kyu (grøn) børn
  • 13.30-14.45: 5.-1. kyu børn (violet & brun)

Søndag:

  • 10.00-11.30: Kumite talent
  • 11.30-13.00: Kumite øvende
  • 13-14: Hvid familie/voksen (begynderhold)
  • 14-15: 8.-9. kyu familie (orange)
  • 15-16: 6.-7. kyu familie (grøn)
  • 16-17.30: 5.-1. kyu unge og voksne (violet & brun) FORLÆNGTET MED 30 MINUTTER
  • 17.30-19.00: Brun/Sort voksen basis træning KUN BRUN & SORT

Tidligere træningsplan

Træningsplan fra 8/5

Mandag:

  • 17-18: Børn Violet (Instruktør: Lina)
  • 18-19.30: Kata elite (instruktør: Mikkel)
  • 19.30-21.00: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-17: Grøn, børn/unge (instruktør: Lina)
  • 17-18.30: Brun voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.30-20: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 20-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Hvid børn (begynder) Mikkel
  • 17.30-18.30: Hvid familie (begynder) (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.30: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 19.30-20.30: Violet voksen/familie  (instruktør: Tom)
  • 20.30-21.30: Brun  voksen/familie (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-20.00: Brun unge 1.-3. kyu (instruktør: Søren)
  • 20.00-21.30: Sort voksne (instruktør: Jesper)

Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)
  • 20.00-22.00: Tema- og gradueringstræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Marianne)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Marianne)
  • 10.30-11.30: Hvid børn (begynder) (instruktør: Peter og Jonas)
  • 11.30-12.30: Grøn/tbørn/unge (instruktør: Peter og Jonas)
  • 12.30-13.45: Violet børn/unge (instruktør: Peter og Jonas)
  • 13.30-14.45: Brun børn/unge (instruktør: Peter og Jonas)

Søndag:

  • 10.00-11.30: Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 11.30-13.00: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 13-14: Hvid familie (begynder) (instruktør: Jeanette)
  • 14-15: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 15-16: Violet familie (instruktør: Gorm)
  • 16-17: Brun familie (instruktør: Gorm)  
  • 17.00-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Søren eller højestgraduerede)